Plantgarde Logo White

Cayma - İptal İade Koşulları

CAYMA HAKKI:

ALICI, ürünün gösterdiği adrese teslim edildiği tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek koşulu ile hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, ALICInın onayı ile hizmetin ifasına başlanmış ise hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

 

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Ad – Soyad     : TURAN ÖZMEN / Plantgarde

TC Kimlik No  : 17240840488
Adres              : 1394 Sok No 16 Cenk Apt. Kat 8 Daire 15 Alsancak Konak İzmir

Vergi Dairesi   : Kordon VD

Telefon           : 0507 824 0416

E-mail             : info@www.plantgarde.com

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Alıcı’ya Cayma hakkına ilişkin bildirim Mesafeli Sözleşmelerde ve İptal Koşullarında sunulmuş olup, Alıcı Cayma koşullarını bilerek sipariş vermektedir.

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

Cayma hakkının kullanılması için SATICIya bildirim yapılması zorunludur. Bu bildirim, 14 (ondört) günlük süre içinde iadeli taahhütlü posta veya eposta ile yazılı olarak yapılabilir.  Ürünün “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” kapsamında kullanılmamış olması gerekir. Bu hakkın kullanılması halinde,

  1. a) Ürün faturası, (İade faturasının gerekli olduğu durumda, bu fatura olmadan işlem yapılamayacaktır.)
  2. b) İade edilecek ürünlerin ambalajı varsa aksesuarları ile birlikte herhangi bir eksik ve hasarı olmadan teslim yapılmalıdır.

Ürün, iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte ALICI adresine teslimatı yapan kargo şirketi kanalıyla SATICI’ya ulaştırmalıdır. SATICI’ya ulaşan iade ürün işbu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de ALICI kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır.

Kart ile alınmış ürün ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, ALICI’nın bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından kendi prosedürü gereğince iade yapılacaktır.

İADE KOŞULLARI:

SATICI, cayma bildirimini almasından itibaren en geç 10 günlük içinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade eder ve 20 gün içinde malı iade alır.

ALICI kusuru nedeniyle malın değeri azalır veya iade imkansız hale gelirse ALICI kusuru oranında SATICInın zararlarından sorumludur.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.