N a t u r e l S ı z m a Z e y t i n y a ğ ı N e d i r ?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Naturel Sızma Zeytinyağı Nedir?

Natürel sızma zeytinyağı, hızla sıkılarak elde edilen zeytinyağı çeşididir. Zeytinyağı, yağlar içerisinde dünyanın en sağlıklı yağları arasında yer almaktadır. Naturel sızma zeytinyağının ne kadar sağlığa yararlı olduğu da tıbbi araştırmalar ve bilimsel verilerle kanıtlanmıştır.

Toplanan zeytinlerin hızlı bir şekilde sıkılması ile naturel sızma zeytinyağı elde edilir. Buradaki önemli husus zeytinlerin hızlı bir şekilde sıkılmasıdır. Çünkü bekletilen zeytin aynı özelliklere sahip değildir.

Plantgarde Naturel Sızma Zeytinyağı

Naturel Sızma Zeytinyağı Yapım Süreci

Naturel sızma zeytinyağı yapmak için öncelikle zeytinlerin hasat mevsiminde toplanması gerekir. Toplanma işlemi de tamamen doğal yollarla (insan eliyle) yapılmalıdır. Toplanan zeytinler uygun sıcaklıkta hamurlaştırılır ve bu işlem genelde on beş dakika kadar sürmektedir. Bu aşamadan sonra ise mekanik sıkma işlemlerine geçilmektedir.

Doğal yollarla toplanan ve yapılan natürel sızma zeytinyağları insan sağlığı için en faydalı olanlardır. Mekanik sıkma işleminde dekantöre verilen hamur soğuk sıkım teknolojisi kullanılarak yağından ayrıştırılır. Bu yağ seperatörde filtrelenir. Daha sonra ise son aşama olarak dinlendirilmiş haldeki yağlar tüketimi uygun duruma geldiğinde ambalajlanır ve satışa sunulur.

Plantgarde Naturel Sızma Zeytinyağı

Naturel Sızma Zeytinyağının Önemi

Bir tabiat harikası olarak bilinen natürel sızma zeytinyağı, bu özelliğini zeytin ağacına borçludur. Zeytin ağacının meyveleri insan sağlığına ve ömrüne direkt olarak etki etmektedir. Bu sebeple oldukça özel ve önemlidir.

Türkiye’nin en kaliteli ve en doğal zeytinyağları ise işinin uzmanı olan Plantgarde ile üretilmektedir. Deneyen herkesin vazgeçilmezi olan Plantgarde zeytinyağları nefis kokusu ve lezzeti ile damaklarda iz bırakmaya devam etmektedir. Plantgarde ile hem sağlığa faydalı olan natürel sızma zeytinyağları sayesinde kaliteli bir ömür geçirin hem de nefis lezzetlere kapınızı aralayın!

Naturel sızma zeytinyağını ister günlük yemeklerinizde ister salatalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Son derece besleyici olan bu zeytinyağı mucizelerle doludur.

En kaliteli natürel sızma zeytinyağları için hemen Plantgarde’nin web sitesini ziyaret edin. Zeytinyağını özenle üreten, sektöründe profesyonel olan bu fabrikayla siz de gecikmeden tanışın. Türkiye’nin sıklıkla tercih ettiği ve birçok çeşidi ile lezzet seçenekleri sunan Plantgarde sofralarınıza tat katmak için en doğru tercih!

Plantgarde
Plantgarde

@plantgarde •  Plantgarde yazıları

Siz değerli ziyaretçilerimize hem en yüksek kalite zeytinyağı üretimi yapmayı hem de sizleri zeytinyağı ve zeytinyağının faydaları hakkında bilgilendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bizleri takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir